botki sznurowane sklep internetowy obuwie RED

Buty damskie są tematem bardzo szerokim i budzącym wiele skojarzeń i doznań estetycznych. W okresie jesienno-zimowym jak praktycznie każdego roku wracają do łask botki różnego rodzaju. A ponieważ zimy w naszym kraju są ostatnio łaskawe, spokojnie można polecić botki również na chłodne miesiące kończące i rozpoczynające rok. Szczególnie godne polecenia są botki sznurowane.

Niezawodne sznurowadła.

Sznurowadła są jednym z najstarszych rozwiązań używanych przy produkcji masowej. Dawno temu, kiedy buty szyto na zamówienie, również wykorzystywano tzw. sznurówki. I są wciąż one modne i niezawodne, pomimo wprowadzenia różnego rodzaju suwaków, zamków, klamerek, zapinek, nap i temu podobnych.Dzięki nim możemy regulować szerokość cholewki buta, co zapewnia stabilność nogi w kostce, szczególnie przy wysokim obcasie.

Same sznurowadła są doskonałym dodatkiem dekoracyjnym ze względu na odpowiednio dobraną grubość, długość, kolor i fakturę. Można je zawiązać na wiele sposobów lub końcówki schować w bucie (należy pamiętać o właściwym ułożeniu, aby nie urazić stopy). Odpowiednio dobrane sznurowadła przyciągają oko i zazwyczaj, bez względu na tęgość nogi, sprawiają pozytywne wrażenie estetyczne.

Jakie botki sznurowane wybrać?

Oczywiście zacznijmy od rozmiaru. Przymierzamy i próbujemy chodzić. Nigdy nie kupujmy butów, które od pierwszego włożenia nie grają z naszą stopą w jednej drużynie. Pamiętajmy: później będzie już tylko gorzej. Zwracajmy uwagę na tęgość. Jeśli wiemy, że stopa jest szeroka lub niestety mamy dolegliwości typu haluksy, nie możemy wybrać wąskiego buta. Obuwie damskie jest oczywiście tym piękniejsze im mniejsze i węższe, ale w naszej kulturze liczy się przede wszystkim zdrowie, wygoda i dobre samopoczucie.

Trudno o swobodne i energiczne poruszanie się, gdy każdy krok wyciska łzy. Jeśli kupujemy buty on-line, może warto skorzystać z ostatniego wynalazku i zeskanować swoją stopę. Pozwala to na konkretne propozycje rozwiązań doboru obuwia do fizycznych potrzeb. Wszystko zależy jak, ile oraz dokąd zamierzamy w nich chodzić. Musimy też pamiętać, że obuwie damskie powinno współgrać z wagą. Jeśli jesteśmy szczupłe i drobne, nie zaszkodzą szpilki, nawet dość wysokie, no chyba, że będziemy musiały chodzić po schodach, krzywych chodnikach itp. Przy sylwetce puszystej należy rozejrzeć się za botkami na szerszym i może nieco niższym (np. 5-7 cm) obcasie lub wyższym, ale wówczas dobrze byłoby, gdyby obuwie posiadało tzw. platformę, która sprawi, że nacisk rozłoży się na znacznie większą część naszej stopy niż w przypadku szpilek z cienką podeszwą.

Pamiętajmy, że zdrowe stopy to duży sukces, więc nie obciążajmy ich niepotrzebnie. Nawet botki na niskim obcasie są doskonałą ozdobą i wyśmienitym dopełnieniem naszej kreacji.

Botki sznurowane i co do nich założyć?

Krótka spódniczka? Tak. Spódniczka lub sukienka do kolan? Tak. Legginsy lub jegginsy i tunika? Tak. Spodnie 7/8 typu cigaretki? Tak. Długa spódnica lub sukienka? Nie. Długie klasyczne spodnie? Nie. Do botków sznurowanych pasują rajstopy o nieco grubszej fakturze.

Jak sprawić, aby nasze botki sznurowane wciąż dobrze wyglądały?

Jeśli wybierzemy botki z materiału typu nabuk lub zamsz, musimy pamiętać, że zabrudzenia mogą bardzo trudne do usunięcia. Dlatego pamiętajmy o odpowiednim impregnacie i użyciu go przed pierwszym wyjściem. Zabezpieczenie obuwia przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi jest istotne przy każdym materiale. Skóra naturalna, ekologiczna, tworzywo sztuczne – również wymagają konserwacji. Szczególnie groźna dla butów jest sól,którą zarządcy dróg posypują śliską nawierzchnię ulic i chodników. Taka mikstura powoduje, że na naszych ukochanych botkach pojawiają się paskudne białe nacieki trudne do usunięcia. Dlatego warto zainwestować w dobrą pastę lub wygodny w użyciu impregnat.

Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło