Czółenka na słupku kat opis sklep obuwniczy Obuwie RED
Czółenka na każdą okazję

Czółenka to eleganckie buty damskie, które można powiedzieć śmiało, od wieków są chętnie noszone przez kobiety. Choć pamiętać należy, że pierwotnie nosiła je przede wszystkim służba. Obuwie to nie posiadało bowiem żadnych wiązań, zapięć i było tak szyte, aby można je było niespostrzeżenie założyć lub zsunąć ze stopy. Od tamtych czasów, t.j. XVI w., fason pozostał właściwie ten sam. Jednak Coco Chanel na początku poprzedniego wieku dodała niewielki obcas. No i się zaczęło…

Czym jest słupek? Niczym innym jak tylko rodzajem obcasa. I to bardzo wygodnego. Różni się od szpilki tym, że jest zdecydowanie bardziej masywny, co daje osobie noszącej poczucie wygody i bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o wysokość tego dodatku do obuwia, można tutaj zaobserwować rozmaite rozwiązania: poczynając od symbolicznych 1-2 cm obcasów, na kilkunastocentymetrowych kończąc.

Tak jak w przypadku innego obuwia damskiego można wśród czółenek na słupku znaleźć posiadające platformę, a jak wiadomo to rozwiązanie sprawia, że nawet wysoki obcas jest wówczas bardziej wygodny, ponieważ inaczej rozkłada się nacisk stopy. Oczywiście wybierając wysokość, należy kierować się swoim własnym wzrostem, wagą oraz okolicznościami, w jakich obuwie damskie będzie noszone. Każda kobieta dba przecież nie tylko o wygląd, ale równocześnie o zdrowie i wygodę.

Rozmaitość kolorów i fasonów

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że gama kolorów jest przeogromna. W grę wchodzą nie tylko kolory klasyczne i jednolite – pojawia się coraz więcej modeli w więcej niż jednym kolorze lub w różnych wzorach i deseniach. Co wybrać? Klasyczne czarne zawsze są modne i pasują do wielu kreacji, ale dlaczego nie kupić jasnobłękitnych, które od razu poprawiają nastrój? Oczywiście można by tak dywagować i doradzać, ale cała frajda polega na tym, że to w końcu kupująca i tak podejmie ostateczną decyzję.

Jeśli chodzi o fason, może nie ma tu aż takiej rozpiętości jak w przypadku innego obuwia, nie mniej jednak mamy różne kształty tzw. nosków od wąskich wydłużonych poczynając, kończąc na najbardziej wygodnych czyli lekko zaokrąglonych naturalnie dopasowanych do stopy. Do czółenek projektanci obuwia dodają też różne elementy typu pasek wokół kostki lub pasek poprawiający stabilność nogi przytrzymujący stopę w tzw. podbiciu. Co jakiś czas pojawiają się dodatki typy kokardka lub klamerka czy zameczek. Jeśli są one estetyczne i w dobrym guście, mogą dodać obuwiu uroku. Należy pamiętać jednak, że nie każdemu takie dodatki pasują. Czółenka na słupku podobnie jak wiele innych rodzajów obuwia można kupić także zgodnie z tęgością sylwetki. W tym przypadku jest to szczególnie ważne, ponieważ widać znaczną część stopy, więc nieestetycznie będzie wyglądała noga, która nie mieści się bądź mieści się z trudem w bucie i na odwrót także: czyli czółenka nie mogą być zbyt duże.

Jakie kreacje do obuwia damskiego typu czółenka na słupku?

Wiele można tutaj zdziałać, ponieważ to buty damskie klasyczne i właściwie wszystko do nich pasuje: spódnice długie i krótkie, sukienki, jeansy, spodnie klasyczne, spodnie rurki. Raczej wskazane jest, aby między kończącą się tkaniną, a wyeksponowaną kostką nogi nad butem była jednak większa przerwa – sprawia to wrażenie wysmuklenia sylwetki. Ale oczywiście każda kobieta jest inaczej zbudowana i to ona sama musi zadecydować, który fason i kolor wybrać, i co najbardziej będzie pasowało do całości jej kreacji. Trzeba jeszcze koniecznie pamiętać o dobrym samopoczuciu. Patrzysz w lustro i podobasz się sobie? To znaczy, że dobrze wybrałaś.

Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło